Şekersiz çay içenler d’ikkat >>

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

 

 

Şekersiz çay içenler d’ikkat >>

Sabah kahvaltısında, akşam beş çayında severek tükettiğimiz çayın ilgi etmemiz gereken 2 yanı var. Şekerli ve şekersiz olarak tüketmenin arasında ki iki fark çok mühim. Şekerle içtiğimiz süre çayı, bedenin biyolojik yapısını bozmakta ve kilo almasına da namacıyla olmakta. Sivilce ile aknelerin dahi artmasını sebebiyet vermekte. Bunun yanı sıra ağız ile diş sağlığında diş minesine de zararları dokunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

 

 

 

 

Ancak şekersiz çay ise bedenimizde ki su dengesini dahi sağlamaktadır. Çay şeker ile karıştığı süre diş minesinde yer alan beyaz rengi vermekte olan plakları sarartır, diş plaklarının yükselmesine sebep olur, şekersiz çay ise içersinde yer alan maddeler vasıtası ile diş minesinde ki florürü korumaktadır.

 

 

 

 

Çayın faydalarından birisi de antioksidan bedenimizi güçlendirerek toksinleri atmamıza yardımcı olurken, kansere sebep olan hücrelerinde korkulu rüyası durumuna geliyor. Yemek ardından tükettiğimiz keyif çayı sindirim vakasını basitleştirir bunun yanı sıra bedende tespit edilen zararlı bakterilerin de atılmasına ek olarak yardımcı olabilmektedir. ŞEKERSİZ ÇAY BÖBREKLERE DE YARAR SAĞLAMAKTADIR İçinde bulunuyor olan reofilin ile teobromin maddeleri sebebiyle böbrekler daha sıhhatli çalışır

 

 

 

 

 

Sponsorlu Bağlantılar
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.