Ağız Kokusu Nasıl Geçer? En Faydalı Çözümler

16.01.2024
484

Ağız Kokusu Nasıl Geçer? En Faydalı Çözümler

 

Sponsorlu Bağlantılar

Hipertansiyon birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkan kan basıncı yüksekliğidir. Herhangi bir belirti ve bulgu göstermez, ancak fark edilmez ve tedavi edilmezse kalp veya kan damar sorunlarıyla sonuçlanabilir.Ayrıntılar için diğer sayfaya geçiniz.Herkes zaman zaman ağız kokusu problemleri yaşar. Ağızda meydana gelebilecek sağlık sorunları kötü ağız kokusuna sebep olabildiği gibi, aynı zamanda basit bir yiyecek yüzünden de bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

 

Her gün bir diş sarımsak yemeseniz bile bazen nereden geldiği belli olamayan bir ağız kokusu önemli bir mülakatı veya randevuyu mahvedebilir.

 

Sponsorlu Bağlantılar

 

 

 

 

 

REKLAMAcil bir durumla karşılaştığınızda ve yanınızda sakız yokken ne yapabilirsiniz? Sizler için bu tip utandırıcı durumlardan rahatça sıyrılmanız için derlediğimiz yöntemlerin keyfini çıkarın.

 

Ağız kokusu nasıl önlenir?

Bilge Cafe sizin için ağız kokusundan kurtulmanızı sağlayacak 5 yöntem buldu ve bu yazıdan sonra ağız kokunuz var ise önlemiş olacağınızı garanti ediyoruz! 🙂

 

Nefesimiz neden kötü kokar?ağızda biriken bakteriler tarafından oluşturulur. Bir takım kötü alışkanlıklara sahipseniz, ne yazık ki bu bakterilerin işlerini yapmasını oldukça kolaylaştırmış oluyorsunuz.

 

Ağız hijyeninize ne kadar dikkat ettiğinizi düşünün ve size saymak üzere olduğumuz kötü alışkanlıklar veya sağlık problemlerinden herhangi birine sahip olup olmadığınızı kontrol edin.

 

Ağız hijyenini arttırmak için neler yapabileceğiniz hakkında daha önce bir içerik yayınlamıştık. Eğer arzu ederseniz, o içeriğimizi de okuyabilirsiniz. Gereğinden fazla kükürt içerikli gıda tüketiyorsanızAlkol ve sigara kullanıyorsanız,

Gerektiği kadar dişlerinizi fırçalamıyorsanız,

Diş eti hastalığınız varsa,

Stres ve endişe katsayınız yüksekse,

Ağzınızda bir enfeksiyon varsa,

Dişlerinizde çürüme mevcutsa,

Sağlık sorunu olarak kabul edilen problemler için dişçiniz ile görüşün ve kendisini düzenli olarak ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. Diğer kötü alışkanlıkları da azaltmaya gayret edin ve size vereceğimiz tavsiyelere uyun.

 

 

 

 

 

Bunu da okuyun: Uçuk Nasıl Geçer, Uçuğa Ne İyi Gelir 15 Doğal Tedavi Yöntemi

 

Ağız kokusunu geçirmek için daha fazla su içinAğzınızda yaşayan bakterilerin kötü kokuya sebep olan gazları üretememeleri için bol su için ve ağzınızın kuru kalmasına çok izin vermeyin.

 

Nane, Maydanoz ve Reyhan gibi bitkileri çiğneyin.Yanınızda küçük miktarlarda nane, maydanoz, reyhan, karanfil gibi bitkiler bulundurmak sizi anlık olarak kurtaracaktır. Dişlerinizi temizlemeyecek olsalar bile hiç değilse var olan kokuyu bastıracaklardır.

 

Elma Yiyin

 

 

 

 

 

 

Sponsorlu Bağlantılar
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.