Sardunyalar: bol çiçeklenmeye sahip olmanın püf noktası

Sardunyalar: bol çiçeklenmeye sahip olmanın püf noktası
Sponsorlu Bağlantılar

Sardunyalar: bol çiçeklenmeye sahip olmanın püf noktası

 

Sponsorlu Bağlantılar

 

 

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

Sardunya budaması sürekli yapılmalıdır. Çoğu bitkide olduğu gibi, solmuş yapraklar ve çiçekler yenilerinin çiçek açmasını önler. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi, bu bitkinin yaprakları hassastır, bu yüzden sürekli bakıma ihtiyaçları vardır. Sarı veya kuru parçaları hem topraktan hem de gövdenin kendisinden görür görmez çıkarın. Bitkideki hava sirkülasyonunu iyileştirmek ve sardunyaların tekrar çiçek açmasını sağlamak için kuru sapların uçlarının kesilmesi de önerilir

 

 

 

 

.Sardunyalar zararlılara karşı savunmasız bitkilerdir. Sardunyanızın dallarındaki delikleri düzenli olarak kontrol ederek sardunya kelebeğine özel dikkat gösterin. Ayrıca yaprakları mantarların olası varlığı açısından kontrol edin ve bitkinin saldırıya uğradığını fark ettiğiniz anda hızlı bir şekilde tedavi edin. Sardunyanızın aniden sarı yaprakları olduğunu görürseniz korkmayın: demir eksikliği nedeniyle. Bu sorunu bitkinin etrafına yumurta kabuğu parçaları yerleştirerek çözebilirsiniz. Yumurta, onu güçlendirecek birçok minerale sahiptir.

 

 

 

 

 

Mantarlar bitkiden kaybolmazsa, sardunyanıza özel mağazalarda satılan bir demir takviyesi vermeyi deneyin.Sardunyalar hassas bitkiler olduğundan (özellikle su ve zararlılarla ilgili olarak) gübreleri düzenli olarak kullanmak iyidir.Birçok gübre türü vardır – onlara güç veren ve zararlılara direnmelerine yardımcı olan birini kullanmaya çalışın.Özel bir mağazaya danışın ve her 15 günde bir sardunyanıza gübre uygulayın.

 

 

 

 

 

Sponsorlu Bağlantılar
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.