BU POŞETLE ÇAYDANLIKLAR VE ÇELİK TENCERELERİNİZ PIRIL PIRIL OLACAK

21.11.2023
34
  1. BU POŞETLE ÇAYDANLIKLAR VE ÇELİK TENCERELERİNİZ PIRIL PIRIL OLACA

Çaydanlık evde en çok kullanılan mutfak gereçlerinden biri. Özellikle sabah akşam çay demlenen evlerde çaydanlık kısa sürede parlaklığını yitirir.

Çay bir süre sonra iç yüzeyde kararma yapar, dışına damlayınca sarartır.Ocak üzerinde beklediği için de dış yüzünde yağ ve buhar lekeleri oluşur.

Sponsorlu Bağlantılar

 

 

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

Kirli ve matlaşmış bir çaydanlık da özellikle misafir ağırlanacağı zaman pek hoş bir görüntü oluşturmaz.

 

 

 

 

Çaydanlığı temizlemek için bir çok yöntem kullanabilirsiniz. Özellikle kararan ve kireçlenmiş çaydanlığı temizleme ile ilgili detaylı yazımızda tüm yöntemleri bulabilirsiniz.

Cif Poşet Yöntemi Cif poşet ile çaydanlık parlatma fikrini ilk duyduğumuzda biz de garipsemiş hatta işe yararlığından şüphe etmiştik.v

Ama deneyip çaydanlığın parlaklığını görünce siz de oldukça şaşıracaksınız. Üstelik cif poşet yöntemini uygulamak da çok basit.

 

İhtiyacınız olan boyasız, amblemsiz bir market poşeti ya da buzdolabı poşeti ve cif krem. Kullanacağınız deterjan Cif olmak zorunda değil.

Cif poşet yöntemi sadece çaydanlık değil; ocak, cezve, tencere gibi tüm çelik yüzeylerde çok etkili bir temizleme yöntemi. Paslanmış metal yüzeylerde de uygulayabilirsiniz. Çaydanlığın dış yüzeyini yarım kesilmiş limon ile ovarak parlatabilirsiniz. Yalnız limon leke ve kirleri çıkarmada etkili bir yöntem değil. Temizlenmiş çaydanlığın matlığını giderip eski parlaklığına kavuşturmak için limon kullanabilirsiniz. Sirke ve Karbonat Karışımı 2 çay kaşığı karbonat üzerine 3 çay kaşığı sirkeyi ekleyip; bu karışımla çaydanlığın her yerini ovun. Ovarken mikrofiber bez kullanmanızı tavsiye ederiz. Sünger sirkeyi emip hapsedeceği için çok etkili olmayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.