Saç Dökülmesini Ortadan Kaldırmanın En Etkili Yöntemi

Saç Dökülmesini Ortadan Kaldırmanın En Etkili Yöntemi
Sponsorlu Bağlantılar

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

 

 

Saç Dökülmesini Ortadan Kaldırmanın En Etkili YöntemiSaç Dökülmesini Ortadan Kaldırmanın En Etkili YöntemiSaç dökülmesi günümüzde kadınlar ve erkeklerde sıkça görünmekte olan bir problemdir. Kadınlarda 40 yaşını geçmiş veya menopoza girmiş olanlarda saç dökülmesinin çok daha etkili olduğu biliniyor.

 

Sponsorlu Bağlantılar

 

 

 

 

 

Denediğiniz tüm yöntemleri unutturacak, saçlarınızı gürleştiren doğal çözümleri sizin için araştırıp derledik. Hemen deneyin ve saçlarınızı kurtarın!

1. Saç derinize yağ uygulayın.Saç derisine yağ uygulamak saçları gürleştirmeye oldukça yardımcı olur. Bunlardan bazıları; Biberiye Yağı, Hindistan Cevizi Yağı, Argan Yağı, Jojoba Yağı, Nane Yağı, Badem Yağı, Lavanta Yağı, Üzüm Çekirdeği Yağı ve Hint yağı. Bu yağlar saç derisini iyileştirmek ve saçları canlı göstermek için kullanılır.

 

 

 

 

 

 

2. Hafif bir şampuan deneyin.Saçınızda kepek varsa hafif bir şampuan kullanmayı deneyin. İşe yaramadığını düşünürseniz doktora danışabilir ve kepek şampuanı kullanmaya başlayabilirsiniz. Hafif bir şampuanla saçınızdaki yağı azaltmayı deneyin. Bu işlem işe yaramazsa, doktora danışarak kepek şampuanı kullanabilirsiniz.

Kuru saç derisi problemlerinin hormonal değişiklikler veya alerji sonucu olabileceğini unutmayın.

3. Tarçın maskesi kullanın.Tarçın, antimikrobiyal özelliğe sahip olduğundan kan dolaşımını uyarır ve saç derisi üzerinde olumlu etkiler bırakır.

 

 

 

 

 

 

Tarçın maskesi yapmak için eşit miktarda hindistan cevizi yağını ve tarçını karıştırın. Derinize ve saçlarınızın dibine masaj yapar gibi uygulayın. Daha sonra 45 dakika bekleyin ve durulayın.

4. Şampuanı 2-3 günde bir, saç kremini her gün kullanın.Bilinenin aksine saçı 2-3 günde bir yıkamak daha yararlı olacaktır. Bununla birlikte saçlarımızın her gün nemlendirilmeye ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekir.

 

 

 

 

 

Sponsorlu Bağlantılar
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.