Kaz Ayakları Neden ve Nasıl Oluşur? İnsanlarda kaz ayağı çizgilerinin oluşmasının asıl sebebi

11.04.2024
36
Kaz Ayakları Neden ve Nasıl Oluşur? İnsanlarda kaz ayağı çizgilerinin oluşmasının asıl sebebi
Sponsorlu Bağlantılar

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

 

 

 

Kaz Ayakları Neden ve Nasıl Oluşur?
İnsanlarda kaz ayağı çizgilerinin oluşmasının asıl sebebinin öncelikle çevresel ve genetik faktörler olduğunu kabul etmek gereklidir. Kaz ayağı çizgileri elbette “yaşam döngüsünün” bir belirtisidir fakat bazı alışkanlıklarımız bu doğal döngünün çok daha erken yaşta kendini göstermesine ya da çok daha “kırışık” bir görüntü ile yüzümüzde belirmesine neden olmaktadır. Bunun dışında kaz ayağının insanlarda oluşmasının çok çeşitli nedenleri olabilir. Örneğin;

Sponsorlu Bağlantılar

 

 

 

 

 

Güneş ışınları, rüzgar ve hava kirliliği gibi çevresel faktörler diğer bölgelere göre daha hassas bir yapıya sahip olan göz çevrelerini olumsuz yönde etkilemektedir. Doğal kremler ve koruyucularla bu faktörleri vertaraf edebilirsiniz.
Gözleri kısmak, kaşları çatmak gibi mimikler kaz ayağı kırışıklığına neden olan en önemli faktörlerden biridir. Özellikle konuşurken fazla mimik hareketi kullanan kişilerde bu kaz ayakları kırışıklıkları daha belirgindir.

 

 

 

 

 

Makyajın yüzde uzun süre kalması ya da uyumadan önce temizlenmemesi, cildin çabuk yaşlanmasına, gözlerin ve göz çevresinin deformasyonuna sebep olur. Bu sebeple kadınların makyaj sonrasında ciltlerini derinlemesine temizlemeye özen göstermeli ve sonrasında da nemlendirmeyi unutmamalıdırlar.
Şekerli içecekler ve yiyeceklerin aşırı tüketimi, cilt üzerindeki elastin ve kolejen liflere zarar verdiği için kırışıkların oluşmasına neden olur. Sağlıklı beslenme bu açıdan çok önemlidir.
Yetersiz su tüketimi, cildin sıvı ihtiyacının karşılanmamasına ve bu nedenle kuruyarak kırışık oluşumuna neden olur.
Sigara bağımlılığı, cildin esnekliğini ve kalitesini sağlayan elastin lifler üzerinde olumsuz etki yarattığı için, cildin zamanla kırışmasına neden olur.
Düzensiz ve az uyumanın yanısıra yüz üstü pozisyonda uyumak da yüzde ve göz çevresinde kırışıklık oluşmasına sebep olur.
Kırışıklıkların giderilmesinde ya da geciktirilmesinde yaşam boyunca kişilerde dışsal tedbirler ehemmiyetli gibi dursa da cildimiz genetik nedenlerden dolayı zamanla “doğal” bir şekilde kırışmaya devam edecektir. Bunu öz benliğimizde kabul etmenin verdiği psikolojik etkilerin de kırışıklıkların oluşmasını geciktirdiğini belirtmekte bir beis görmüyoruz.

 

 

 

 

 

Kaz Ayağı Nasıl Geçer ve Kaz Ayakları Nasıl Tedavi Edilir?
Göz çevresinde oluşan kaz ayağı kırışıkları için önlemler aldınız, cildinize çok iyi baktınız ama yine de onlardan kaçamadınız mı? Yüzümüzde özellikle de göz çevremizde beliren kırışıkları azaltmak veya önlemek için çeşitli yöntemler bulunuyor aslında. Cilt maskeleri, yüz masajı veya estetik cerrahi işlemler en çok tercih edilen yöntemler arasında bulunuyor. Bu basit ancak estetik uzmanlarının yüzünüzdeki analizlerinden sonra yapılması gereken yöntemlerle kaz ayağı çizgilerinin doğal döngüsünden önce ve daha fazla etkiyle belirmesini önleyebilirizNasıl Tedavi Edilir?
Göz çevresinde oluşan kaz ayağı kırışıkları için önlemler aldınız, cildinize çok iyi baktınız ama yine de onlardan kaçamadınız mı? Yüzümüzde özellikle de göz çevremizde beliren kırışıkları azaltmak veya önlemek için çeşitli yöntemler bulunuyor aslında. Cilt maskeleri, yüz masajı veya estetik cerrahi işlemler en çok tercih edilen yöntemler arasında bulunuyor. Bu basit ancak estetik uzmanlarının yüzünüzdeki analizlerinden sonra yapılması gereken yöntemlerle kaz ayağı çizgilerinin doğal döngüsünden önce ve daha fazla etkiyle belirmesini önleyebiliriz.Bir kap içerisinde 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 yumurta akını iyice karıştırın ve göz ya da dudak çevrenize hafif hareketlerle uygulayın. Bir süre beklettiğiniz karışımı ılık su ile ve masaj yaparak temizleyin. İlk denemede bile ortaya çıkan sonuçtan fazlasıyla memnun kalacaksınız!

 

 

 

 

 

Sponsorlu Bağlantılar
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.