Sabah kalkar kalkmaz bir bardak için! Hastalığınızdan eser kalmayacak - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

4 Ağustos 2022 Perşembe

Sabah kalkar kalkmaz bir bardak için! Hastalığınızdan eser kalmayacak

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

 

 BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİR içerisinde bulunan petkin maddesi sayesinde bağışıklığın güçlenmesine yardımcıdır. Sadece dışarıdan alınabilen ve vücutta üretilmeyen B6 vitamini bakımından da zengin olan limonun tüketilmesi kronik rahatsızlıkların giderilmesini sağlar.


HİPERTANSİYON VE DİYABETİ ÖNLER


Yapılan araştırmalar limonu diyabet karşısında süper besin olarak kabul etmektedir. Şeker oranı düşük olan limon, hem kan damarlarını yumuşatarak daha esnek olmalarını hem de ani tanisyon ve şeker yükselmelerini önler.


 Sabah kalkar kalkmaz bir bardak için! Hastalığınızdan eser kalmayacak

Hastalıklarla savaşmada başlı başına bir mucize olan limon, içeriğinde bulunan vitamin ve minerallerle tüm bedeninizi adeta en baştan yeniler. Faydaları saymakla bitirilemeyen bu mucize tek başına tüketilebildiği gibi, farklı karışımlarla da kullanılabilir.

Gerek yaptığınız çaylara gerekse yiyeceklere ekleyerek tüketebileceğiniz limonu her sabah bir bardak suyla tüketmek ise pek çok derde anında deva oluyor. İşte limonlu su içmenin faydaları…

 SİNDİRİM SİSTEMİNİ DÜZENLER


Sindirim için oldukça önemli bir yere sahip hidrolik asit, limonlu suyun içerisinde bulunduğundan sindirim sistemi sorunlarını çözmede etkilidir. İshal ve kabızlık gibi sindirim sistemi problemlerini çözümlemede de yardımcı olan bu içecek, adet ağrılarını gidermeye de yardımcı olur.


KANSERİ ÖNLER


Limon yüksek bir antioksidan seviyesine sahip olduğundan serbest radikallerle savaşır. Limonun kabuğunda bulunan bileşenler ise tümörün küçülüp yok olmasını sağlar. Cilt, mide, akciğer ve pankreas kanserinin büyümesini yavaşlatırken içerdiği lifler sayesinde meme ve kolon kanserinin de büyümesinin önüne geçer.

PH SEVİYESİNİN DENGELENMESİNİ SAĞLAR


Bir bardak limonlu su tüketmek vücudun pH seviyesini düzenlemeye oldukça yardımcıdır. Asidik bir vücutta farklı hastalıkların meydana gelmesi daha kolay olacağı için limonlu su tüketmek bu duruma karşı bir direnç oluşturur. Aynı zamanda alkali seviyenizi de olması gereken aralığa getirmede oldukça etkilidir.


KANSIZLIĞI GİDERİR


Yaygın bilinen adıyla anemi yani demir eksikliği anemisi, limonun içeriğinde bulunan C vitaminiyle kandaki demir emilimini artırarak rahatsızlığın giderilmesine yardımcı olur. Bu sayede tüketilen besinlerin içerisindeki demir daha kolay emilerek, kansızlığa çare oluyor.

 BÖBREK SAĞLIĞINI KORUMAYA YARDIMCIDIR


Düzenli olarak limonlu su tüketmek böbrek taşını önler ve var olan taşların düşmesini kolaylaştırır. Böbrek taşını düşürmek oldukça ağrılı ve sancılı bir süreç olsa da limonlu su tükettiğinizde içerisinde bulunan sitrik asit nedeniyle idrarın da pH seviyesini artırarak taşı düşürmeye yardımcı olabilir. Aynı zamanda böbrek sağlığı için de oldukça faydalıdır.


İNME RİSKİNİ AZALTIR


Fazla kilolu yüksek tansiyonu sahip bireylerin özellikle düzenli olarak tüketmesi gereken limonlu su, inme riskini azaltacağı gibi tansiyonu düzenlemeye de yardımcı olur.

 SOĞUK ALGINLIĞINI ANINDA KESER


C vitamini dendiğinde ilk akla gelen yiyeceklerden biri olan limon, suyla karıştırılıp tüketildiğinde antibakteriyel özelliğiyle grip gibi enfeksiyonların kolayca iyileşmesini sağlar.


LİMONLU SUYUN DİĞER YARARLARI


Limon cilt sağlığını korumada önemli bir rol oynar. Düzenli olarak limonlu su tüketmek hem cildi nemlendirir hem de canlanmasını sağlar.


Antioksidan özelliği sayesinde vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasını sağlayıp kronik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.


Stresli bir günün ardından içeceğiniz bir bardak limonlu su rahatlamak için güzel bir yöntemdir. Düzenli tüketildiğinde depresyon gibi ruhsal sıkıntıların üzerinde olumlu etkisi bulunur.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments