Herkesin merakla sorduğu benler neden çıkar, yüzdeki benler nasıl giderilir, doğal kürler nelerdir, ne iyi gelir sorularının yanıtını sizler için derledik. - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

18 Temmuz 2022 Pazartesi

Herkesin merakla sorduğu benler neden çıkar, yüzdeki benler nasıl giderilir, doğal kürler nelerdir, ne iyi gelir sorularının yanıtını sizler için derledik.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Hemen herkesin cildinde görülebilen ben, genelde insan hayatını zorlaştırmayan basit sorunlar olarak bilinmektedir. Vücutta ben neden çıkar? Benlerin tedavisi mümkün müdür?


 Yapılan muayene sonrasında benlerin kanser riski olup olmadığına bakılır. Bu işlem için de dermoskopi yapılır. Belirli sistemlerle büyütülen benler fotoğraflanarak puanlanır. 6 – 12 ay arasında bu işlemler tekrarlanır. Nevüs olarak adlandırılan benler bazen kahverengi bazen de siyah olabiliyor. Peki, benler neden çıkar?


Benlerin çıkmasının birçok farklı sebebi olabiliyor. Ben genel olarak aileden geçen genetik etkenlere bağlıdır. Buna göre, ailesinde ben sorunu yaşayan kişilerde de bu sorunun görülme olasılığı yüksektir. Benlerin çıkmasının temel nedenleri şu şekilde sıralanabiliŞekil olarak büyük ve kanser riski olan benler ameliyatla alınmaktadır. İşlem sonrasında çıkarılan ben patolojiye gönderilir ve incelenir. Dondurma yönteminde ise benler -60 dereceye kadar soğutularak düşmesi beklenir. Bunun gibi birçok farklı yöntemle benler alınır. Ancak bu yöntemler dışında doğal tedavi yöntemleri de bulunmaktadır. Evinizde yapacağınız doğal tedaviler ile benlerden kurtulmanız mümkündür. Peki, bu yöntemler nelerdir?

Benler İçin Bitkisel Öneriler Nelerdir?


Genelde zararı olmayan benler kişinin dış görünümünü olumsuz etkiler. Bu durumda uygulanacak benler için bitkisel öneriler ile benlerden ve izlerinden kurtulmak mümkündür. Benlerden kurtulmak isteyen kişilerin kesinlikle jilet ve bıçakla benlerini kesmemeli ya da ateşle yakmamalıdır. Bu durumda zararı olmayan bir benin kansere dönüşmesine neden olabilirsiniz. Benlerden kurtulmanızı sağlayacak bitkisel öneriler şunlardıToplumda ciltte leke ya da nişan olarak bilinen ben, cilde renk veren bazı hücrelerin normalden farklı olarak cilt altına yerleşmesidir. Genelde kozmetik nedenler doğuran benlerin tedavisi mümkündür. Ciltte gördüğünüz her leke ben değildir. Lekelerin ben olup olmadığının test edilmesi için dermatolojik bir muayene yapılır.
Elma Sirkesi Kürü: Asidik bir yapısı olan elma sirkesi, benler için bitkisel tedavi yöntemleri arasındadır. Düz ve kabarık benlerde etkili olan bu kür için bir pamuğa sirke damlatılır ve benin üzerine koyulur. Yara bandı ile pamuk sabitlenir ve 1 gece bekletilir. Bu kür 10 gün düzenli uygulandığı zaman etkisini gösterir.1Elma Sirkesi Kürü: Asidik bir yapısı olan elma sirkesi, benler için bitkisel tedavi yöntemleri arasındadır. Düz ve kabarık benlerde etkili olan bu kür için bir pamuğa sirke damlatılır ve benin üzerine koyulur. Yara bandı ile pamuk sabitlenir ve 1 gece bekletilir. Bu kür 10 gün düzenli uygulandığı zaman etkisini gösterir.Sarımsak Kürü: Sarımsağın içeriğinde bulunan doğal enzimler, benlere neden olan pigmentlerin parçalanarak normal rengine dönmesini sağlar. 1 diş sarımsak ezilir ve yatmadan önce benin üzerine koyulur. Sargı bezi ile sarımsağın sabit kalması sağlanır. 4 – 5 saat kadar beklettikten sonra su ile durulanır. Bu işlemin 3 – 4 gün düzenli yapılması önerilir.


Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments