Karıncaları evden uzaklaştırmak için ne yapmak gerekir? Karınca evden nasıl gider? - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

15 Haziran 2022 Çarşamba

Karıncaları evden uzaklaştırmak için ne yapmak gerekir? Karınca evden nasıl gider?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

 

Karıncaları evden uzaklaştırmak için ne yapmak gerekir? Karınca evden nasıl gider?

Özellikle kapı ve pencerelerin günün büyük bir kısmında açık olduğu yaz aylarında evler sıklıkla karınca baskınlarına maruz kalır. Karınca baskınlarını önlemek, karıncalara zarar vermeden uzaklaştırmak için doğal karışımlar hazırlanabilir. İşte karıncaları evden uzaklaştıran doğal yöntem ve karışımlar...Karınca istilası özellikle mutfaklarda oluyor. Sonra tüm eve yayılıyor. Peki karıncaları evden kovma tekniği nedir? İşte yanıtı...

KARINCA İSTİLASINDAKİ MUTFAKLAR

Karıncalar özellikle mutfakları istila eder. Önleminizi erkenden almadıysanız çok yakında karıncaları evinizde görmeye başlayacaksınız. Aniden masanın üzerinde dolaşan bir grup karınca görebilirsiniz. Meyvelerin, duvarların hatta baktığınız her yerde koloni halinde ilerleyen karıncalar görmeye başlayabilirsiniz. Evinizi bir kimyasal bomba etkisine sokmak istemiyorsanız ev yapımı doğal tekniklerle ne kendinize ne de karıncalara zarar vermeden bu süreci atlatabilirsiniz.

HEDEF ÇÖP KOVASI

Karıncalar genellikle ilk olarak çöp kovası etrafında görülmeye başlanır. Karıncaları oradan uzaklaştırmanın en kolay yolu ise çöp kovası ve etrafına karbonat dökmektir. Dilerseniz hem çöp kutusundan yükselen kokuları hem de karıncaları önlemek için sevdiğiniz uçucu esanslı yağlardan birini biraz pamuğa dökerek çöp kovasının kenarına bırakabilirsiniz. Uçucu yağ damlattığınız pamuğu çöp torbası koymadan önce kovanın dibinde bırakın.

TARÇIN

Karıncalar, karınlarını doyurmak için kokulara doğru hareket eder. Tarçın, karıncaların favorş kokusu sayılmaz. Sadece bir bardak suya bir çay kaşığı tarçın yağı ekleyin. Karışımın bir kısmını bir parça pamukla karıncaların normalde dolaştığı yerlere biraz yayın. Karıncalar yok olana kadar işlemi tekrar edin. Ayrıca küçük tarçın çubuklarını girişlere veya pencerelerin yanına koyabilir veya karışımı bir sprey şişeye döküp görür görmez üzerlerine püskürtebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments