İşte evinizde de rahatlıkla uygulayarak beyaz saçlarınızdan kurtulmanızı sağlayacak en doğal yollar. - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

6 Nisan 2022 Çarşamba

İşte evinizde de rahatlıkla uygulayarak beyaz saçlarınızdan kurtulmanızı sağlayacak en doğal yollar.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Saç beyazlama sürecimizi daha çok genetiğimiz belirler. Bazı insanlar gri saçları 20'li yaşlarında fark ederken bazıları ise 40 lı yaşlarda bile çok az beyaz saç teline sahiptir. Çoğunluk için grileşme 30'lu yaşlarında başlar.


İşte evinizde de rahatlıkla uygulayarak beyaz saçlarınızdan kurtulmanızı sağlayacak en doğal yollar.


Amla (Hint Bektaşi üzümü) 

Günde 1 bardak amla suyu içmek, C vitamini ve diğer antioksidanlar açısından zengin olduğu için sağlık açısından birçok yarara sahiptir. Amla suyu saçımıza zarar verebilecek serbest radikallerle savaşıp beyaz saçları yok edebilir.Ayrıca amla yağını saç uzamasını hızlandırmak için doğrudan saçınıza uygulayabilirsiniz. Bu, saç pigmentinizi zenginleştirip doğal saç renginizin korunmasına katkıda bulunabilirköri yaprakları 

Köri yaprakları, saçların erken beyazlamasını önlemenin harika bir yolu olabilir. Köri yaprakları antioksidanlar ve demirin yanı sıra diğer faydalı vitaminler ve mineralleri de içerirler. Yapılan çalışmalar, demir eksikliğinin saçlarda erken beyazlamaya yol açtığını gösterdi. Saçınız için Hindistan cevizi yağı ile karıştırılmış bir ekstrakt olarak köri yapraklarını kullanabilirsiniz. Köri yapraklarını ezerek toz haline getirdikten sonra Hindistan cevizi yağıyla karıştırabilirsiniz.

Besin takviyeleri Beyaz saçlarımız bize vücudumuzun daha fazla besine ihtiyacı olduğunu ve takviye almaya başlama zamanının geldiğini haber veriyor olabilir! B12, B7 (biotin), B9 (folik asit) ve D3 vitamini eksikliğiniz varsa bu besinleri tamamlamak saçınızın daha uzun süre genç ve sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir.


Katalaz açısından zengin besinler 

Tatlı patates, havuç, kırmızı biber ve mantarlar erken beyazlamayı önlemeye yardımcı olabilecek gıdalardan sadece birkaçıdır. Bunun nedeni, saç pigmentinizi koruduğu kanıtlanan katalaz adı verilen yüksek seviyelerde bir enzime sahip olmalarıdır. Bu yiyecekleri düzenli olarak yemek, saçınızın erken beyazlamasını önlemeye yardımcı olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments