Çamaşır Suyu Olan Giysilerinizi Sakın Atmayın! İşte Çamaşır Suyu Lekelerini Çıkarmanın Püf Noktası - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

22 Nisan 2022 Cuma

Çamaşır Suyu Olan Giysilerinizi Sakın Atmayın! İşte Çamaşır Suyu Lekelerini Çıkarmanın Püf Noktası

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

 Çamaşır Suyu Olan Giysilerinizi Sakın Atmayın! İşte Çamaşır Suyu Lekelerini Çıkarmanın Püf Noktası

[Çamaşır suyu en etkili temizlik malzemeleri arasında bulunmasıyla birlikte hepimiz çamaşır suyunun lekelerinden mustarip olmuşuzdur. Temizlik yaparken yanlışlıkla dahi olsa kıyafetlere sıçrayan çamaşır suyu kıyafetlerde lekelere sebep oluyor. İşte, çamaşır suyu olan kıyafetleriniz için muazzam yöntem. Bu yöntemler sayesinde kıyafetlerinizin eski haline gelmesini sağlayacaksınız.

Çamaşır suyu her yerin pırıl pırıl olması ve lekelerin çıkarılması için kullanılan en ideal temizlik malzemeleri arasındadır. Ancak kıyafetlere ya da istenmeyen yerlere çamaşır suyunun bulaşması en can sıkıcı durumlar arasında yerini alıyor. Çamaşır suyu lekesi çıkar mı? Çamaşır suyu lekesini nasıl çıkarabilirim? Gibi sorular çamaşır suyundan mustarip olan kişiler tarafından en çok merak edilerek araştırılan sorular arasında yerini aldı. Çamaşır suyu lekesini çıkarmak her ne kadar zor olsa da imkansız olmadığını söyleyebiliriz. Özellikle sizinle paylaşacağımız bu yöntemler sayesinde çamaşır suyu lekelerinden anında kurtulabileceksiniz. İşte, çamaşır suyu lekelerini çıkarmanın püf noktası çamaşır Suyu Lekelerini Çıkarmanın En İdeal Yöntemi: Beyaz Sirke


Kıyafetleriniz çamaşır suyu mu oldu? Panik yapmayın. Çamaşır suyu lekelerini çıkarmak için beyaz sirke kullanarak kıyafetlerinizin eski halini almasını sağlayabilirsiniz. Çamaşır suyu bulaşan yeri fark eder etmez hemen durulayın. Bir pamuk ya da süngeri beyaz sirkeye batırarak çamaşır suyu olan bölgeye hemen sürün. İlk sefer de beyaz sirke ile çamaşır suyu lekesi çıkmadıysa süngerinizi yıkayarak tekrardan beyaz sirkeye batırın ve aynı işlemi tekrarlayın. Beyaz sirkenin içerisinde barındırdığı asit sayesinde çamaşır suyu lekesinin gittiğini göreceksiniz.

Çamaşır Suyu Lekelerine Veda Edin: Metil Alkol

Çamaşır suyu lekelerini çıkarmanın bir diğer yöntemi de metil alkoldür. Metil alkol sağlığa zararlı bir üründür. Bu sebepten ötürü Metil alkolü kullanırken dikkatli olmanız gerekiyor. Peki, metil alkol ile çamaşır suyu lekelerini nasıl çıkarabiliriz? Öncelikle işleme başlamadan önce eldiven ve mümkünse yüz maskesi kullanmalısınız. Daha sonra metil alkolü derin bir kap içerisine bir miktar koyun. Kıyafetinizi düz bir zemine koyduktan sonra pamuk ya da süngeri metil alkole bandırın. Metil alkolü kıyafetinizde çamaşır suyu olan bölgeye sürdükten sonra 1 gün bekleyin. Daha sonra çamaşır makinasına atarak düşük derece de kıyafetini yıkayın. Çamaşır suyu lekesinin çıktığını göreceksiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments