İşte ayak tırnak mantarına iyi gelecek doğal tedavi yöntemleri - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

8 Mart 2022 Salı

İşte ayak tırnak mantarına iyi gelecek doğal tedavi yöntemleri

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

 
Belkide En sık genç erkeklerde görülen ayak mantarı enfeksiyonu, nemli, karanlık ve sıcak ortamları seven mantar mikrobunun ayak derisinde büyüyüp çoğalması ve enfeksiyon oluşturmasıyla meydana gelir. Ayakta kaşıntı, kabuklanma, kızarıklık, y*anma ve koku gibi belirtilerle kendisini gösteren ayak mantarları, erken tanı konulup tedavi edilmezse gövde derisine ve tırnaklara bulaşabilir

 Mantar enfeksiyonu nedeniyle deri bütünlüğü bozulduğu için dışarıdan giren bakteriler selülit ve lenfanjit gibi daha Kuvvetli ikincil enfeksiyonlara yol açabilir. Bu nedenle belirtiler görüldüğünde mutlaka bir dermatoloji uzmanına başvurmak gerekir. Mantar enfeksiyonunun tanısı deriden yapılan kazıntının mikroskop altında incelenmesiyle ve klinik olarak konulur.

Ayak mantarı belirtileri

Kaşınma, y*anma, etkilenen bölgenin sızlaması görülebilir. ayakta kızarıklık olabilir. ayak tabanı, parmakları veya tırnakta kızarıklık ve inflamasyon oluşabilir. içi su toplamış yaralar gözlenebilir. kabuklanıp, dökülmeler olabilir. tırnakta renk değişikliği, kalınlaşma, kabalaşma gelişebilir. Yukarıdaki şikayetlerin bulunması ayak mantarı belirtiler, hastalığın teşhisi konusunda önemli yer kapsamaktadır.


 İşte ayak tırnak mantarına iyi gelecek doğal tedavi yöntemleri

Epsom tuzu

Daha önce epsom tuzunu duymuşsunuzdur. Epsom tuzu ve ılık su banyosu tırnak mantarına en iyi gelen karışımlardan birisidir. Bir kova içerisine ılık su ve yarım fincan epsom tuzunu karıştırıp, ayaklarınızı bu su içerisinde yarım saat bekletin.Bekleme süresi sonunda ayaklarınızı tamamen kuruladığınızdan emin olun. Bu uygulamayı günde 3 kere tekrarlayabilirsiniz.

Limon yöntemi

Ayak tırnaklarınızdaki enfeksiyonu ve bakterileri ö*ldürmek için 1 saat boyunca ayak tırnaklarınıza limon yerleştirip 1 saat bekletebilirsiniz. Limon ayak tırnak mantarına neden olan bakterilen kısa süre içerisinde yok olmasını sağlayacaktır.Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments