İbn-i Şerif binlerce yıl önce önerdi! Bağırsak sorununa kesin çözüm - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

18 Mart 2022 Cuma

İbn-i Şerif binlerce yıl önce önerdi! Bağırsak sorununa kesin çözüm

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

 

İbn-i Şerif binlerce yıl önce önerdi! Bağırsak sorununa kesin çözüm


BAĞIRSAK KURTLARINI/SOLUCANLARINI DÖKEN DOĞAL YÖNTEM (BÜYÜKLER İÇİN)

Sarımsakların kabuğu soyulur, dövülür. Aynı miktarda çekirdeksiz kızıl üzüm dövülüp sarımsakla karıştırılır. Ceviz kadar yuvarlak haplar yapılır. Birkaç gün, sabahları ve geceleri ikişer üçer tane yutulur. Solucanlar düşer.

BAĞIRSAK KURTLARINI/SOLUCANLARINI DÖKEN DOĞAL YÖNTEM (KÜÇÜK ÇOCUKLAR İÇİN)

Yaş şeftali yaprağı dövülüp sıkılarak suyu karınlarına sürülür, solucanlar düşer. Çörek otu dövülüp sirke ile karıştırılarak küçük çocukların karnına ve göbeğine yakı yapılırsa solucanları düşürür. Çörek otu dövülüp şeftali yaprağı suyuyla karnına yakı yapılırsa da iyi etki yapar.

KÜÇÜK ÇOCUKLAR İÇİN DENENMİŞ BAŞKA BİR YÖNTEM

Tamamen denenmiştir. Şîrûgan ile pekmez helvâsı pişirilir, sabah sabah sıcakça küçük çocuklara aç karnına yedirilir. Eğer solucandan karnı büyümüşse hepsini düşürür, karnının büyüklüğünü giderip iyileştirir. Sağlıklı hale getirir.

ÇÖREK OTUNU DENEYİN

Dövmeden sabah sabah açla büyük kişiler biraz yeseler solucanı acayip düşürür. Balgamları göğüsten söker. Balgamdan olan eski öksürüğü iyileştirir. İnsanı besler. Denenmiştir, solucana horâsânîden daha iyidir. Onun düşüremediğini bu düşürür. Fakat harâreti olan kişiye uygun değildir.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments