Tüm Gün Dar Pantolon Giymenin Sağlığınıza Ne Kadar Zararlı Olduğunu Duyunca Şok Geçireceksiniz! - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

23 Şubat 2022 Çarşamba

Tüm Gün Dar Pantolon Giymenin Sağlığınıza Ne Kadar Zararlı Olduğunu Duyunca Şok Geçireceksiniz!

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

 Tüm Gün Dar Pantolon Giymenin Sağlığınıza Ne Kadar Zararlı Olduğunu Duyunca Şok Geçireceksiniz!


Dar pantolon sendromuna sebep olabilir.


Dar pantolonlar hepimizin dolabının modası geçmeyen yıldız parçalarından biri. Ancak her gün dar pantolon giymenin enfeksiyon ve tahrişlere sebep olabileceğini biliyor muydunuz? Vulvodini olarak bilinen kronik vulva ağrısı bunlardan sadece bir tanesi. Araştırmalara göre haftada 4 seferden fazla dar pantolon giyen kadınların dar pantolon giymeyen kadınlara kıyasla bu hastalığa daha çok yakalandığını söylüyor.Dar pantolonların göbeğinizi ve bacaklarınızı topladığını, daha sıkı gösterdiğini düşünüyor olabilirsiniz. Ancak dar pantolonlar bel ve popo arasındaki sağlıklı duruş pozisyonu bozduğu için kamburluğa sebep olabilir. Bu pantolonlar alt bel bölgesini çok fazla esneterek omurganıza çok fazla yük bindiriyor.


5. Kadın hastalıklarına sebep olabilir.


1. Dar pantolon sendromuna sebep olabilir.

Hepimiz jean giymeyi çok seviyoruz ancak arada sırada bol pantolonlar da tercih edebilirsiniz. Özellikle çok hareket ediyorsanız veya çok fazla otur kalk yapıyorsanız dar jeanler giymek bacaklarınızdaki kas ve sinirleri kötü etkiliyor. Dar pantolon ve kemer kombinasyonu ise 'dar pantolon sendromu' olarak bilinen uyluklarda ağrı, uyuşukluk ve karıncalanmaya sebep olabilir.


2. Kan dolaşımını yavaşlatabilir.

2. Kan dolaşımını yavaşlatabilir.

Bacaklarınızda ağırlık ve yorgunluk hissediyorsanız daha rahat pantolonlar giymeyi düşünebilirsiniz. Bel bölgenizi sıkan pantolonlar giymek kan dolaşımını yavaşlatabilir. Bu da pompalanan kanın damarlardaki dolaşımını yavaşlatarak organlarınıza geç iletir.


3. Mide yanması ve reflüye sebep olur.
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments