SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLEMEK İÇİN BİR KAÇ TÜYO! - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

6 Şubat 2022 Pazar

SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLEMEK İÇİN BİR KAÇ TÜYO!

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

 SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLEMEK İÇİN BİR KAÇ TÜYO!
Birkaç doğal tüyoyu göz önünde bulundurarak saçlarınızı korumanın da en iyi yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Bu sayede kış aylarında daha kırılgan ve kuru hale gelen saçları, ihtiyacı olan neme kavuşturmak çok daha kolay hala gelecektir. Bu "doğal tüyolar" sayesinde saçlarınızda hiç bulamadığınız parlaklığı ve yumuşaklığı elde edebilirsiniz. İşte o tarifler…

Sirke ve Hint Yağı Mucizesi

1 çay kaşığı şampuana yine bir hepsi bir çay kaşığı olacak şekilde hint yağı, gliserin ve elma sirkesini ekleyin. Bu karışımı bir kap içerisinde iyice karıştırın ve bu karışımı ıslak saça ve saç derisine uyguladıktan sonra 10-20 dakika kadar bekletin. Ardından sadece şampuanlayarak durulama işlemini bitirin.

Sirke, saçlarınızı dış etkenlerin neden olduğu yıpranmayı onarırken hint yağı ve gliserin saçlarınızda güçlendirirken ihtiyacı olan nemi sağlayacaktır.

ALOE VERA VE MUZ

1 muz, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı aloe vera jelini bir macun yapmak için bir kaba alın. Üçünü de iyice karıştırdıktan sonra saç derisine ve saçlarınıza uygulayın. Durulama işleminden önce mutlaka 20-30 dakika bekletin.

Muz, besleyici içeriği ile saçlarınızda gerekli olan vitamin ve mineralleri sunarken zeytinyağı ve aloe vera jeli, saç dipleriniz için nemlendirme sağlayacaktır.

BİTKİ KÖKLERİNİ DENEYİN

Kış ayları, saç diplerinin kurumasına ve saçların kırılgan hale gelmesine neden olabilir. Bu nedenle doğru bir bakım ile saçlarınızda istediğiniz etki için bitkisel yağları kullanabilirsiniz.

Hint yağı ile birlikte 2 damla lavanta ve biberiye yağlarını karıştırarak saç diplerinize uygulayın. Saç diplerinin en iyi emilimi sağlaması için sıcak bir havluyla başınızı sarın. Yaklaşık 15-20 dakika aralığında bu karışımı bekletin.

SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN PİRİNÇ SUYU

Saç dökülmesi, kış aylarında kuruyan saç derisi nedeniyle artabilir. Bu nedenle çok daha fazla döküldüğünü fark ettiğiniz saçlarınızla baş etmek için oldukça basit bir yöntem mevcut: Pirinç suyu. İçeriğindeki amino asitler ve C, B ve E vitaminler sayesinde saç köklerini güçlendirerek dökülmeye engeller.

Pirinci suda duruladıktan sonra suyla dolu cam bir kaseye koyun ve iki gün bekletin. Bu durum, doğal bir fermantasyon sürecini tetikleyecektir. İki gün sonra pirinci süzdükten sonra buzdolabında cam bir şişede muhafaza edin. Bu suyu saç diplerinize haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

KEPEKLER İÇİN ÇEMEN TOHUMU

Kepekle başa çıkmak için saç temizliği önemli olsa da genellikle inatçı olan kepek türleriyle baş etmek oldukça zor olabilir. Kış aylarında ise oldukça etkili bir sonuç sağlayan çemen tohumu, en iyi yöntemlerden biri olabilir.

İki kaşık çemen tohumunu gece boyunca suda bekletin. Bekletilen tohumları bir macun kıvamına gelecek şekilde ezin ve bir adet limonu sıkın. İyice karıştırdıktan sonra saç diplerinize uygulayın ve 30 dakika bekleyin. Ardından saçlarınızı yıkamak için organik bir şampuan kullanabilirsiniz. Bu rutini haftada iki kez tekrarlayarak kepek sorunundan kurtulabilirsiniz.

EN GÜÇLÜ SAÇLAR İÇİN HİNDİSTAN CEVİZİ SÜTÜ

Hindistan cevizi sütü, sağlıklı saçlar için en sağlıklı doğal bileşenler arasında yer alır. 200 ml hindistan cevizi sütü, bir adet limonun suyu ve 4-5 damla lavanta yağını karıştırın. Ardından 4-5 saat bekleyecek şekilde saçlarınıza uygulayın, daha sonra durulayın.

Tüm bu işlemler için öncelikle alerjik reaksiyon gibi çeşitli sağlık sorunlarını tetiklememesi için bir uzmandan görüş almanız önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments