EVDE ÇAYDANLIĞINIZI 1 DAKİKADA KENDİNİZ PARLATABİLİRSİNİZ HEM DE BU KADAR BASİT - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

23 Şubat 2022 Çarşamba

EVDE ÇAYDANLIĞINIZI 1 DAKİKADA KENDİNİZ PARLATABİLİRSİNİZ HEM DE BU KADAR BASİT

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

 Evde çaydanlığınızı 1 dakikada kendiniz parlatabilirsiniz hem de bu kadar basitDış yüzeyi yanan, is tutan, kararmış ve içi dibi kararan, kireç tutan, yağ lekesi tutmuş alüminyum, bakır, çelik çaydanlıkları evde temizlemenin ve parlatmanın en basit ve ucuz yöntemlerinden bazıları sizlerle hanımlar….(HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN LÜTFEN FOTOĞRAFIN ÜZERİNE T’IKLAYINIZ…Çok çok önceden çaydanlıkların dış yüzeyi kalaylanarak temizleniyordu. Ama şimdi hem çaydanlıklar için kullanılan malzemeler değişti hem de teknolojiyle birlikte evde üretilen püf noktalar arttı.

Kararan ve kireç tutan çaydanlığın dibini temizlemek için ihtiyacınız olan malzemeler sirke ve karbonat.Çaydanlığın içine sirke doldurup bir gece bekletmelisiniz.Ardından çaydanlığın içinde bir miktar sirke bırakıp, kalanını dökün. Çaydanlıkta kalan sirkenin içine bir yemek kaşığı karbonat ekleyin. Bir dakika sonra, bulaşık fırçasıyla ya da süngerle ovarak, kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Üstelik geride herhangi bir kimyasal madde kalıntısı da kalmayacak


..Diğer bir yöntem ise, limon tuzu ve ve su ile yapılıyor. Bir yemek kaşığı limon tuzunu, çaydanlığın içine alabileceği kadar suyla karıştırın ve çaydanlığa boşaltın. Çaydanlığı ocağın üzerine alın ve yüksek ateşte bir ya da iki taşım kaynatın. Ardından çaydanlığı ocaktan alın ve bol suyla durulayın.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments