Masa başı çalışanlar nasıl beslenmeli? - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

9 Kasım 2021 Salı

Masa başı çalışanlar nasıl beslenmeli?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

 


Masa başı çalışanlar nasıl beslenmeli?

Zamanının çoğunu iş yerinde geçiren bireylerin beslenmelerine çok dikkat etmesi gerekir. Özellikle yoğunluk yüzünden öğünlerini masa başında yemek zorunda kalan çalışanların yetersiz beslenme, obezite ve diyabet gibi hastalıklara yakalanma riski artıyor. Diyetisyen Elif Bilgin Baş, masa başında çalışan kişiler için beslenme önerilerinde bulundu.

Ağırlık artışı enerjinizi aldığınız enerjiden daha az harcadığınızı gösterir. Özellikle aralarda yediğiniz o küçük masum görünen atıştırmalıklarınız fazladan kalori almanıza sebep oluyor olabilir. Bu nedenle abur cubur alışkanlıklarınızdan vazgeçin.


2. Hareketli bir hayata geçin.


Asansörlere küsüp, merdivenlerle barışın. Her gün en az 10.000 adım atmak hedefiniz olsun. Kendinize ayağa kalmak için bahaneler yaratın. Suyun size gelmesini beklemek yerine siz ona gidin.


3. Kahvaltı en önemli öğündür.


Mutlaka kahvaltı edin. Öğle ve akşam yemeklerinizde ızgara veya fırın tercih edin. Bir öğününüz mutlaka sebze yemeği olsun.


4. Mevsimine uygun sebze ve meyveler tüketin.


Tam tahıllı ürünlere, kuru baklagillere beslenmenizde yer verin. Mevsimine göre beslenme planınızı düzenleyin.Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments