ANNE SÜTLACI - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

5 Kasım 2021 Cuma

ANNE SÜTLACI

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Eskiden berli annem nasil yapiyorsa ayni sekilde yaparim sadece 3 malzeme ile 😍 gayette guzel kivami olur. Nisasta felan eklemeye gerek kalmaz vanılyada eklemem bizim evde bu sekilde sevilir. Bu tarife gore yapin tam olcu veriyorum. 🙋🏻‍♀️🥰👌


ANNE SÜTLACI 

Malzemeler 

5 su bardağı süt 

1 çay bardağı pırınc 

1,5 çay bardağı şeker 

1 fıske tuz
Hazırlanışı 

Pırınc olarak pudınglık olan pırıncten kullanıyorum. Her pırıncle olur ama bu pırınc ıle daha guzel oluyor. Kırık pırınc ılede gayet güzel olur. Öncelikle ılık suda (sıcak degıl) ıslatıyorum 1 saat kadar suzdurup guzelce yikiyorum. daha sonra tencereye sütü alıp pırıncını tuzunu alıp ara ara karıştırarak orta ateşte pısırelım.koyulaşmaya yakın sekerınıde ılave edıp 10,15 dakka daha kaynatıp sıcakken koyacağımız kaselere koyalım. Ilıdıktan sonra ağızlarına strec fılım gecırıp buzdolabına kaldıralım. 1 gün sonra buruş buruş görüntü olur 👍 afıyetle yıyebılırsınız. Sıcak sevenler hatta dıbını sıyırıp yemeyı sevenler dırek kasıklıyabılır  tabı 😋yapıcak olanlara afıyetler olsun. 


Not: Tam yağlı süt ılede yapabılırsınız.dahada lezzetli olur 👍 ben bıraz hafıf olsun dıye azyaglı süt ıle yapıyorum. Tercıh sızın şeker mıktarınıda bıze göre tam gelıyor damak tadınıza göre ayarlayın lütfen ☺️mıktar olarak azaltıp çoğaltmak sıze kalmış 🥰 ben bu ölçülerden ıkı katı yaptım. 

@anne_elinden68 Tarif için Teşekkür ederim

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments