Küflenen Salça Problemi Ortadan Kalkacak: Salçanızın Küflenmesini Önleyecek Kolay Yöntemler - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

24 Eylül 2021 Cuma

Küflenen Salça Problemi Ortadan Kalkacak: Salçanızın Küflenmesini Önleyecek Kolay Yöntemler

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

 
Küflenen Salça Problemi Ortadan Kalkacak: Salçanızın Küflenmesini Önleyecek Kolay YöntemlerSalça, yemeklerimizin olmazsa olmaz lezzet sırlarından biri. Öyle ki yazları kurarız kazanları, kilo kilo domates ve kırmızı biberlerden yaparız mis gibi salçamızı. Ancak birkaç kullanım sonrası mis gibi salçanızın küflendiğine siz de şahit olmuşsunuzdur. Emeklerinize mi üzülesiniz, verilen paraya mı… Ama üzülmeyin, çünkü çözümü var! Gelin, şimdi salçanın küf tutmasını engellemenin yollarına bir bakalım.


Zeytinyağı salçanın küflenmesini engellemenin en iyi yollardan biri. Salçanın üzerine iki parmak kadar zeytinyağı ekleyin, üzerinin tamamen yağ ile kaplanmasını sağlayın. Artık tertemiz salçanızı gönül rahatlığı ile kullanabilir, soğanla bir güzel kavurabilirsiniz.Özellikle marketten aldığınız salçaların tuz oranı ev yapımına göre biraz daha az oluyor. Salçayı güzelce kaya tuzu ile karıştırın ve kapağını sıkıca kapatın. İşte, bu kadar!Eğer salçayı plastik veya teneke kutuda saklıyorsanız bu yanlıştan bir an önce dönmelisiniz. Çünkü salçayı cam malzemeler ve kavanozlar kullanarak çok daha iyi bir şekilde koruyabilirsiniz.


4. Temiz kaşık kullanın.
Yemekte kullanılan kaşığın salçayla teması sonrası mikroorganizma gelişimi hızlanıyor. Bu durumda salçanın küflenmesi kaçınılmaz oluyor. Bu yüzden su veya yemek ile temas etmemiş, temiz ve kuru kaşık kullanın.


5. Hava ile temasını azaltın.
Salçayı buz kalıplarına dağıtarak dondurucuda dondurun ve daha sonra ihtiyacınız kadar salçayı alıp kullanın.


7. Salçaları ters çevirin.Küflenmeyi önlemenin yollarından biri de salçayı buzdolabında baş aşağı çevirmek. “Nasıl yani?” dediğinizi duyar gibiyiz. Burada amaç, kavanoz ters çevrildiğinde salçanın kapağa baskı yaparak hava alabilecek yüzeyi en aza indirmesi ve böylece küf oluşma ihtimalinin azalması.


8. Katı yağ ekleyin.


Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments