Manavgat'taki yangını 12 yaşındaki bir çocuğun çıkardığı ortaya çıktı - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

5 Ağustos 2021 Perşembe

Manavgat'taki yangını 12 yaşındaki bir çocuğun çıkardığı ortaya çıktı

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

 Manavgat'taki yangını 12 yaşındaki bir çocuğun çıkardığı ortaya çıktıAntalya'nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz'da başlayan orman yangınlarını 12 yaşındaki bir çocuğun çıkarttığı ortaya çıktı. Yangını anne ve babasının ayrılması dolayısıyla kızgınlıkla başlattığını, ancak kontrolden çıkınca söndüremediğini belirten çocuk, çok pişman olduğunu söyledi.

 Manavgat Merkez Kavaklı Mahallesinde Çarşamba günü çıkan yangını 12 yaşındaki M.A.T. isimli çocuğun çıkardığı ve tedbir amaçlı yetiştirme yurduna gönderildiği bildirildi. Suçunu itiraf eden M.A.T.'nin ifadesi doğrultusunda kendisini azmettirdiğini söylediği 16 yaşındaki C.Y. ise dün çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Gözaltına alınan ve 2 Ağustos'ta Manavgat Adliyesi'ne çıkarılan 12 yaşındaki çocuk, ifadesinde ormanı kendisinin yaktığını kaydetti. 2009 doğumlu olan ve Manavgat'ta ailesiyle birlikte oturan M.A.T. savcılıkta olayı şöyle anlattı:

28 Temmuz tarihinde ablam ve kardeşim ile birlikte dayımlara kahvaltıya gittik. Saat 10.00 gibi eve geldik. Sonra saat 13.00-14.00 sıralarında dışarıya çıktım. Kafamda daha önceden annem ve babamın durumu nedeniyle ormanı yakma planım vardı. Mutfakta bulunan çekmeceden aldığım mavi renkli bir çakmak ile ormana gittim. Biz bu ormanda daha önceden hayvancılık yapmıştık. Bu sebeple ormanı biliyordum. Ormana gittiğimde yerde bulunan kurumuş çalılara etraftan biraz daha çalı ve kurumuş ot toplayarak çember haline getirdim ve elimdeki çakmakla orayı ateşe verdim. Beş dakika kadar orada kaldım. Yangın büyüdü


Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments