Evine fatura gelenler dikkat: Başvurandan 3 ay para alınmayacak! - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

12 Ağustos 2021 Perşembe

Evine fatura gelenler dikkat: Başvurandan 3 ay para alınmayacak!

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

 

Evine fatura gelenler dikkat: Başvurandan 3 ay para alınmayacak!Milyonlarca elektrik abonesini ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez tarafından yapılan açıklamalara göre, yangından etkilenenlerin elektrik faturaları 3 ay ertelendi. Vatandaşların durumları ile ilgili olarak elektrik dağıtım şirketlerine durumunu bildirmesi gerekiyor.

Türkiye’de yangınlar ve doğal afetler nedeniyle nedeniyle birçok vatandaş mağdur oldu. Bu kapsamda Bakan Dönmez önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez açıklamalarında, afetten etkilenen illerde yaşayan vatandaşların elektrik fatura ödemelerinin 3 ay ertelendiğini bildirdi.

Muğla’da elektrik kesintisi yok

Afet yaşanan yerlerde afetin şiddetinin artmaması için zaman zaman kesinti yapılabildiğini söyleyen Bakan Dönmez, “Bunların bir kısmı zorunlu nedenlerle bir kısmı da kontrol amaçlı. Muğla ilimizde de afetin tehdit ettiği yerleşim yerlerimizde, mahallelerimizde, ilçelerimizde geçici olarak bazı elektrik kesintileri yaşanmıştı. Yangın tehdidi ortadan kalktıktan sonra süratle mobil jeneratörlerle orada yaşayan vatandaşlarımızın elektriği temin edilmişti. Sonra da kalıcı olarak şebekemizi ayağa kaldırdık ve bugün itibarıyla rahatlıkla söyleyebilirim. Muğla’da herhangi bir elektrik kesintisi söz konusu değil.” dedi.
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments