Bağırsaklarımızdaki solucan veya kurtlardan nasıl kurtuluruz? - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

16 Mayıs 2021 Pazar

Bağırsaklarımızdaki solucan veya kurtlardan nasıl kurtuluruz?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

 

Bağırsaklarımızdaki solucan veya kurtlardan nasıl kurtuluruz?


Parazit ve bakterilerden doğal yollarla vücudu temizleme. Bir çoğumuz vücudumuzda bulunan bakterilerin sağlığımız üzerine etkisini bilmiyoruz. Ayrıca hastaların %80’inde birden fazla parazit ve bakteri bulunur. Yapılan araştırmaya göre ortalama bir insan da yarım kilodan fazla parazit vardır.

Parazitler; vitamin ve mineralleri vücuttan emerek karşılığında negatif toksinler bırakır. Bu parazitler vücudumuzda organizmaların ve organların hasar görmesine yol açar, hatta ölüme bile sürükler.

Hijyenik olduğunu bildiğimiz pek çok üründe dahi parazit bulunabilir ve %100 olarak parazitlerden arındırmak çok zordur.

Yıkanmamış veya az yıkanmış sebze ve meyveler aracılığı ile,

Az pişmiş et ve balıklardan,

Beslediğimiz kedi ve köpeklerden.

Kirli Hava yoluyla,

Kirli eller,

Her türlü paradan,

 

Havuz, duş tuvalet gibi toplu kullanılan ortamlardan buluşabilir.

Dünyada her 4 kişiden biri ateş, öksürük ve bağırsak sorunlarının ile hastaneye gider ve bunlardan yarısı da anemi, karın ağrısı gibi şikayetleri olur. Bir milyar insanın üçte birinin karın ağrısı ve kurt hastalığına 1 kere yakalanmış olduğu biliniyor..

Parazitlerin olduğunu nasıl anlarız?

İştah kaybı varsa,

Dışımızda bir gariplik varsa,

Çocuklarınız yataklarını çok fazla ıslatıyorsa,

Şiddetli karın ağrısı varsa kurt ve parazitten şüphelenmelisiniz.

 

Kabak Çekirdeği: 200 gr doğal taze kabak çekirdeği alın bunun kabuklarını ayıklayıp içini çıkarın. Akşam yemeğinde fazla bir şey yemeden yatın sabah aç karnına bu 200 gr ayıklanmış kabak çekirdeğini ağızda iyice çiğneyerek yiyin.

 

2 saat sonra 1 tatlı kaşığı doğal zeytinyağına 3-4 damla limon sıkın ve için mide hazma başladığı zaman ince bağırsaklarda hafif sızlama hissi olur korkmayın tuvalete çıkabilirseniz çıkın çıkamazsanız 2 gün ara verin (bu iki gün içerisinde kuru incir ve kayısı gibi kabızlığı giderecek gıdaları bol bol tüketin ve bol su için) 2 gün sonra aynı işlemi tekrarlayın.

Nar meyvesinin köklerinin kaynatılarak, elde edilen suyun bir kaç sabah ardı ardına aç karna içilmesi, kıl kurdunun düşürülmesinde etkili yöntemlerden biri olarak uygulanır.

Her gece yatmadan önce 1 diş sarımsak yutmak, pek çok hastalıkta iyi etki gösterdiği gibi kıl kurdunun dökülmesinde de faydalı oluyor.

Geceleri yatmadan önce kekik suyu içmek, kıl kurdu bitkisel tedavisinde oldukça etkili bir yöntem olarak kullanılır.


Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments