SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı'ndan Ramazan yasakları açıklaması! - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

13 Nisan 2021 Salı

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı'ndan Ramazan yasakları açıklaması!

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

 

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı'ndan Ramazan yasakları açıklaması! Sokağa çıkma yasağı saatleri değişti, kısmi kapanma başladı!


Son dakika haberleri... Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan ayının ilk iki haftasında kısmi kapanma uygulanacağını açıkladı. Erdoğan, önlemlerin sıkılaştırılacağını belirterek, "Ramazan ayının ilk 2 haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz. 2 haftalık dönemde beklediğimiz durumda iyileşme olmazsa çok daha kalıcı kararlar alabiliriz" ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan, 2 saat 45 dakika süren Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı koronavirüs önlemlerini şöyle açıkladı:

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI GÜNCELLENDİ

İki haftalık dönemde hedeflediğimiz oranda iyileşmeyi temin edemezsek devamında çok daha sert uygulamaların gelmesi kaçınılmaz hale gelecek. Hafta içi sokağa çıkma sınırlamasının saatleri akşam 19.00 ve sabah 05.00 olarak güncellenmiştir. Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirler arası seyahatlere izin verilmeyecektir. 65 yaş üstü ve 18 yaş altının şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanma sınırlamasını yeniden getiriyoruz. 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademeler uzaktan eğitimle faaliyetlerini sürdürecektir. Kamuda saat 16.00'da bitecek şekilde dönüşümlü ve esnek mesai yeniden yaygınlaştırılacak. (Kamuda) Hamileler ve kronik hastalığı olanlar ile 10 yaş altı çocuğu bulunan kadın personel idari izinli sayılacak. Yeme içme hizmeti veren kafe, kıraathane, lokal, çay bahçesi, spor salonu, benzeri mekanlar faaliyetlerine bayram sonuna kadar ara verecek. Lokanta ve benzeri işletmeler ramazan boyunca sadece belirlenen saatlerde paket ve gel-al hizmetiyle çalışmalarını yürütecektir. Konaklama tesisleri ile evlerde toplu iftar ve benzeri organizasyonlar gerçekleştirilemeyecek. Oteller, sadece kendi müşterileriyle sınırlandırılmış şekilde hizmet verebilecek, sahte rezervasyon ve benzeri hilelere göz yumulmayacak. Düğün, nişan, kına, nikah, genel kurul ve toplantılar ile kapalı alanlarda yapılan etkinliklerin tamamı bayram sonrasına kadar ertelendi.


Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments