Hamam Böceklerinden Nasıl Kurtuldum - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

15 Nisan 2021 Perşembe

Hamam Böceklerinden Nasıl Kurtuldum

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

 Hamam Böceklerinden Nasıl Kurtuldum

Marketlerde hazır satılan bir çok ilacı denememe rağmen hamam böceği sorunum bahar aylarında başlar ve sonbahar bitene kadar devam ederdi. Bu böceklerin çok temiz oldukları iddia edilse de hem görüntüleri hem de giderlerden gelmeleri sebebi ile benim midemi bulandırmakta. Siz de bu böceklerden şikayetçi iseniz.

Şimdi sizlere kullandığım üç yöntemi ile nasıl haşerelerden tamamen kurtulduğumu anlatacağım.
Hepimizin Bildiği Defne ve Nane tozu hemen hemen tüm haşerelerle mücadelede etkindir ama onlardan uzak kalarak yine de evimize girebilirler. Defne ve Naneyi toz hale getirip karışım oluşturacağız. Bu karışımı giderler ve evin dışından girilebilecek noktalara bırakıyoruz şerit halinde bırakmanız ve aylık değiştirmeniz gerekli. Ama bu böcekleri yok etmez ! Onlardan nasıl kurtuluruz.

2. Hamam böceği dışında karafatma, karınca ve kırkayak türlerini kovmak için ise; Soğan ve borik asit: Bu yöntem çok etkili ve ucuz olduğu için oldukça popülerdir. Orta boy soğanı doğrayın, yarım kap sade un ve biraz su veya bira ile, bir tutam şeker, 3 ila 4 yemek kaşığı borik asit tozunu karıştırın. Borik asit tozunu doğal malzeme satan dükkanlarda bulabilirsiniz. Şimdi Gelelim İşin Püf Noktasına…İki yöntemi de uyguladıktan sonra evinizde böceklerin azaldığına şahit olacaksınız ama tüm sene boyunca onlardan kurtulmak ve gelecek senelerde tamamen yok olmalarını sağlamak için kullanmanız gereken tılsımlı iksir karbonat ve pudra şekeri. Pudra şekeri özellikle hamam böceği ve karıncaları üzerine çeker. Böcekler bu karışımı tükettiklerinde ise vücutlarında karbonatın etkisi ile hasar oluşur ve yok olurlar. Son aşama önlem ve uyarılar.Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments