Yeteri kadar su içmediğinizde başınıza bunlar gelir - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

5 Mart 2020 Perşembe

Yeteri kadar su içmediğinizde başınıza bunlar gelir

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Yeteri kadar su içmediğinizde başınıza bunlar gelir
İnsanoğlunun ikinci içtiği içecek olan su, sizce de hak ettiği önemi görmüyor mu? Dünyaya ilk geldiğimizde ilk besin kaynağımız olan anne sütüyle besleniriz. Büyüdükçe ikinci içtiğimiz içecek ise sudur. Su, içerdiği besin değerleri bakımından oldukça önemli bir içecektir hatta su hayatın ta kendisidir diyebiliriz. Farkındayız, suyun vücudumuza olan faydalarını hepimiz biliyoruz; birçok farklı faydası olmasına rağmen gün içinde içmeyi hep unutuyoruz. Su birçok faydasının yanı sıra sindirime yardımcı olur ve vücudumuzun ideal şeklini korumamızı sağlar.Bu kişiden kişiye değişir. Genelde insanlar yalnızca susadıklarında su içerler ancak bu sefer dehidrasyon, yani sıvı eksikliği oluşur. İşte yeterince su içmediğinizin 8 belirtisi: Yeterince su içmediğinizde vücudunuzda oluşabilecek bazı belirtileri bir araya getirdik. Eğer aşağıdaki belirtileri
kendinizde gözlemlediyseniz daha sık su tüketmeye özen gösterebilirsiniz. 1. İdrarınızın rengi Eğer idrarınızın renginin normalden daha koyu, sarı, hatta kahverengiye dönük olduğunu farkettiyseniz derhal su içmeniz gerekir. 2. Tuvalete çıkma sıklığı Günde yalnızca bir ya da iki kere mi tuvalete çıkıyorsunuz? Yoksa birkaç saatte bir mi çıkıyorsunuz? Durum buysa, daha fazla su içmeye başlamalısınız. Genellikle, ne kadar su içtiğinize bağlı olarak, günde altı ya da sekiz kere küçük tuvalete çıkmanız gerekir. Eğer su içmeden uzun süre duruyorsanız, bu durum böbreklerinizi kötü etkileyebilir, haliyle vücudun kendi kendini temizleme özelliğine zarar verir. 3. Cilt kuruluğu.Cildinizin kuru olması da az su içmeniz ile bağdaştırılabilir. Araştırmacılar hâlâ cilt kuruluğunun açıklanması konusunda farklı düşüncelere sahip olsalar da çoğu bu durumun ciltteki su ve yağ oranlarıyla ilgili olduğu konusunda mutabıktır. 4. Açlık hissi Su eksikliğinde vücudumuz kendini aç hissedebilir. Bazen yeni yemek yemiş olsanız bile, yedikten sonra açlık hissiniz geçmez. Bu da vücudunuzun size daha fazla su içmenizi söyleme şeklidir. 5. Bitkinlik.

Yeterince su içmeyen insanlar gün içinde sık sık yorgun ve bitkin hissederler. Çünkü bu durumda vücudunuz kanınızdaki sudan ödünç alır, bu da vücudunuzdaki oksijenin düşmesine sebep olur.6. Baş ağrısı Baş ağrıları da yeterince su içmediğinizin işareti olabilir. Özellikle bu sorunun nedeninin bu olup olmadığını anlamak için hızlı bir şekilde hareket edin ya da yerden bir şey alır gibi eğilip kalkın. Baş ağrısı daha kötü bir hale mi geldi? Eğer öyleyse, daha fazla su içmelisiniz. 7. Asabiyet hali Eğer vücudunuzda gerekli sıvıların eksikliği varsa, kolayca öfkelenebilirsiniz. Eğer durum böyleyse, bir bardak su için ve sakinleşip sakinleşmediğinizi ölçün. 8. Kabızlık Evet, bağırsaklarınızın da çalışmak için suya ihtiyacı vardır. Vücut yeterli sıvı almazsa durumu dengelemek için dışkınızdan su çeker. Bu durum da kabızlığa yol açar.
Kaynak: www.hashaberler.xyz
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments