Bu besini haftada bir defa kaynatıp içmeniz yetiyor. Vücudunuzu baştan aşağı yeniliyor - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

16 Mart 2020 Pazartesi

Bu besini haftada bir defa kaynatıp içmeniz yetiyor. Vücudunuzu baştan aşağı yeniliyor

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Bu besini haftada bir defa kaynatıp içmeniz yetiyor. Vücudunuzu baştan aşağı yeniliyor
Hemen hemen her toprakta yetişen sumak otunun 150 türü bulunduğunu biliyor muydunuz? Peki bunlardan yalnızca iki çeşidinin zehirsiz olduğunu? Sevilen bir besin olan ekşi tadıyla yemeklerimize lezzet katan sumak otunun faydaları saymakla bitmiyor. Eğer şimdiye kadar kullanmadıysanız bu haberimizden sonra mutlaka yemeklerinize ekleyeceğiniz sumağın faydalarını sizler için derledik. Yemeklerin tadını zirveye çıkaran sumak aynı zamanda tam bir şifa deposu. Kaynatıp tüketilen sumak suyu bakın nelere faydalı… İşte mucizevi baharat sumak ve faydaları…
Ekşi tadıyla yemeklere ve salatalara lezzet veren sumağın vücut sağlığına inanılmaz faydaları vardır. Sizler için duyunca inanamayacağınız sumağın faydalarını ve iyi geldiği hastalıkları araştırdık. İşte sumak suyunun faydaları…Yabani otlar arasında yerini alan sumak meyvesi toplanır ve kurutularak toz haline getirildikten sonra baharat olarak kullanılır. Hemen hemen her toprakta yetişen bu otun toplamda 150 türü bulunmaktadır. Yalnızca iki çeşidi zehirsizdir.Ekşi tada sahip sumak, limonun olmadığı zamanlarda alternatif olarak kullanılır. Yapılan araştırmalarda limon gibi sumağın da antioksidan özelliği olduğu gözlemlenmiştir. Aynı zamanda uzmanlar üst solunum yolu hastalıklarında ilaç kullanmadan sumak suyu ile tedavi olunabileceğini vurguluyor.İŞTE SUMAK SUYUNUN İNANILMAZ FAYDALARI – Kandaki insülin oranını dengeler. Bu özelliği sayesinde diyabet ve yüksek tansiyon hastalarının tüketmesi gereken besinler arasındadır.
Antioksidan etkisi sayesinde üst solunum yolları hastalıklarında aniden meydana gelen yüksek ateşidüşürerek beyin sağlığını korur. – Hafta da bir bardak tüketilen sumak suyu, sinir sisteminde deforme olmuş hücrelerin sayısını azaltarak sağlıklı hücrelerin artmasına yardımcı olur. Yorgunluk, stres ve depresyon gibi rahatsızlıkların yaşanma riskini de azaltır.
Kaynak : https://www.ajansgunleri.com
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments