Annesi Güneş Kremi Sürdü Bebeğinin Yüzü Bu Hale Geldi - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

5 Mart 2020 Perşembe

Annesi Güneş Kremi Sürdü Bebeğinin Yüzü Bu Hale Geldi

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Annesi Güneş Kremi Sürdü Bebeğinin Yüzü Bu Hale Geldi
Herkes ilkbaharda çiçek açmaya başlayıp, güneş ortamı ısıttığında, yaz tatilini dört gözle bekler. Birçoğumuz sahile inecek, bazıları piknik yapmayı planlayacak yada açık havada çevreyi keşfetmek için çadır kuracak. Bu güzel mevsimde mümkün olduğunca fazla zaman geçirmekten daha iyi ne olabilir?Yalnız yaz aylarında dışarıdayken cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumak Küçükten büyüğe herkes için önemlidir.
Ciltte oluşan güneş yanığı daha sonra cilt kanseri görülme olasılığını artırabilir.Anne Rebecca Cannon da bir yaşındaki kızını dışarıya çıkarmadan önce güneşten etkilenmemesi için güneş kremi sürmeye düşündü.
İçersinde aerosol içeren bir güneş kremi püskürttüğünde, çocuğunun yüzüne olanları görünce dehşete kapıldı.
Rebecca Cannon ve bir yaşındaki kızı harika dış mekanların tadını çıkarmaya hazırlanıyor ve çoğu ebeveyn gibi kızı Kyla’nın da yeterince örtülmesini sağlıyordu.
Bunun için 6 aylıktan büyük çocuklar için onaylanmış bir sprey güneş kremi kutusu satın aldı. Talimatları takip etti, önce eline sıktı ve kızının yüzüne sürdü.Korkunç deneyim
Anne, Kanada’nın Newfoundland kentindeki kız kardeşini ziyaret etmek istiyordu. Kızını güneşten koruyacak kremin yanında aynı zamanda koruyucu elbiseler giydirdiğinden emin oldu.
Sonrasında olanlar anne için korkunç bir deneyim olurken küçük kızı için acı verici bir olaya neden oldu.Kyla’nın yüzü zamanla şişmeye başladı ve çok kızardı. Rebecca onu bütün gün örttüğü için ne olduğunu anlayamadı.
Ertesi gün kızı Kyla’nın yüzü daha da kötüleşti ve acil servise gittiler.
Rebecca Bugün Şovu verdiği röportajda:“Kırmızıydı. Kabarıyordu, Güneş koruyucusu kullanan sadece o ve yanan kişi o.” dedi.

İkinci derece yanıklar
Doktorlar Kyla’nın durumuna üzülerek, aynı zamanda ikinci derece yanıklara maruz kaldığını söyledi.
Rebecca kendisi için güneş kremi kullanmamış ve yanmamıştı, bu yüzden kızının neden kabarcıklarla kaplı olduğunu anlayamamıştı.
Kızının yüzündeki yanıklara kullanmış olduğu güneş kreminin neden olduğu ortaya çıktı. Bu olaydan sonra diğer ebeveynler, aerosolize güneş kremi kullandıktan sonra çocuklarında aynı durumunun olduğunu gördüler.
Her ne kadar bu güneş koruyucu sprey 6 ay ve üzeri yaşlardaki çocuklar için önerilmiş olsa da, doktorlar çocukların 4 veya 5 yaşına kadar mineral içeren güneş kremleri kullanmasını önermektedir.Rebecca Today’a verdiği röportajda:“Böyle bir olayla karşılacağımı hiç düşünmemiştim, diğer ebeveynlerin çocukları için bir şey kullanırken gerekli özeni göstermelerini istiyorum.” dedi.
Rebecca’nın kullandığı güneş koruyucu sprey Cilt Kanseri Vakfı tarafından onaylanmıştır – ancak FDA “Sprey güneş koruyucularının asla doğrudan yüze uygulanmaması gerektiğini” tavsiye etmektedir.
Ayrıca FDA, güneş koruyucularındaki bazı kimyasalların, kişinin cildi güneş ışığına maruz kaldığında alerjik reaksiyona neden olarak “güneş yanığına benzer semptomlar, döküntü veya diğer istenmeyen yan etkilere” neden olabileceğini belirtiyor.
İçeriğinde aerosol maddesi bulunduran güneş kremlerinin olası tehlikeleri hakkında diğer ebeveynleri uyarmaya yardımcı olmak için lütfen bu makaleyi sizde paylaşın. Umarım bu gibi olaylar tekrarlanmaz.

Kaynak : https://bilgecafe.com
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments