Hamam Böceklerinden Sonsuza Kadar Kurtulun - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

14 Ocak 2020 Salı

Hamam Böceklerinden Sonsuza Kadar Kurtulun

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Hamam Böceklerinden Sonsuza Kadar Kurtulun
Evinizde ki küçük siyah böcekler ve hamam böcekleri nasıl yok edilir? Hamam böceği ilacı ve hamam böceği neden olur? Hamam böceği yuvası nasıl bulunur?

Evinizi küçük siyah böcekler ve hamam böcekleri basması sonucunda onları nasıl yok edebileceğinize dair kurtulma yolları.
Evde Çıkan Böcek Türleri
Evinizde bulunan böcekler hijyeni ve sağlığınızı tehdit etmektedirler. Onlardan kurtulma yollarını ararken yanlış yaptığımız bazı şeyler böcek türlerini azaltmak yerine çoğaltabilir.
Bunun için evde çıkan böcek türlerini iyi ayırt etmeli ve ona göre mücadele etmeliyiz. Evdeki böcekler için uygulayacağımız kurtulma yollarından önce evimizde hangi böcekler çıkar ve bu böcekler neden olur onlara bir bakalım.
Evimizde ki her şey haşereler için cennetten bir bahçe gibidir.
Eski giysiler, uzun süre kapalı kalan kutular, kullanılmayan ürünler tahtakurusu ve hamam böcekleri için adeta bir açık büfedir.Temiz evde böcek olmayacağını iddia etmek bu bakımdan saflıktır.
Evet böcekler hijyenik ve temiz mutfak, banyolarda barınamaz ancak bu bir istila olmayacağı anlamına gelmez.
Evdeki böceklerden kurtulma yolunu arıyorsanız organik ve mümkün olduğunca az kokan ürünler kullanmalısınız.
Evi hamam böcekleri basarsa profesyonel yardım almalıyız düşüncesi yanlıştır. Görülen ilk böcek sonucunda olaya hemen müdahale etmeliyiz.
Bir kaç hamam böceğine rastlamak evinizin her hangi bir yerinde yuva yapmış olabileceklerini gösterir. Özellikle mobilyalarınızda bir bozukluk ya da yerlerde bir pislik görürseniz böcekleri görmenize gerek kalmadan evinizi ilaçlatmalısınız.
Evde bulunan böceklerden kurtulma yöntemleri için kendi başınıza yapabilecekleriniz bir istila olmadığı sürece mümkündür. Eğer fazlasıyla çıkan küçük böcekler varsa hemen profesyonel bir yardım almalısınız.
Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir?

Hamam böcekleri 50 mm uzunluğunda, 6 ayaklı, antenleri ve bazı kanatları olan ancak çoğunluğunun uçamadığı zehir saçan bir böcektir. Ancak alman hamam böceği denilen tür uçabilen bir cinstir.
Hamam böceklerinden nasıl kurtuluruz çok önemli bir sorudur çünkü bu böcekler salgıladıkları bakteriler ile yiyeceklerimize ve dokunduğumuz eşyalara mikrop bulaştırarak hasta olmamızı sağlayabilirler.


Hamam böceği nasıl yok edilir sorusunun cevabını aradığımız makalemizde ilk söylememiz gereken şey hamam böceklerini yok etmek için oturduğunuz evin fiziksel yapısının çok önemli olduğudur.
Eğer müstakil bir ev ya da villada oturuyorsanız hamam böceklerinin yaşam döngüsünü yok edip hamam böceklerinden nasıl kurtulurum sorusunun cevabını kısa sürede bulabilirsiniz.
Ancak bir apartman dairesinde bu hiç kolay olmamaktadır. Çünkü hamam böcekleri sizin evinizde yok edilse de komşunuzun sınırları içerisinde halen yaşıyor olabilirler.

Eğer evinizde bir kaç hamam böceği görürseniz müdahale etmenizi gerektiren ilk iş hijyen ve temizliktir. Çünkü hamam böcekleri temiz ve hijyenik ortamlarda barınamazlar.
Üstelik hamam böceklerinden kurtulmak için elinizi çok hızlı tutmalısınız çünkü bu türdeki böcekler çok hızlı üremektedirler. Kara fatma ve kalorifer böceği dediğimiz böceklerde aynı türdeki mikrop yuvalarıdır.
Ayrıca hamam böceği türleri arasında yer alan amerikan hamam böceği nasıl yok edilir makalemizde cevabını bulabileceksiniz.

Peki hamam böceği nasıl yok edilir;
Aromatik defne yaprağı hamam böceklerini uzaklaştırabilir.
Soğan, un, su, şeker ve 4 yemek kaşığı borik asit ile doğal bir hamam böceği ilacı yapıp haşerelerden kurtulabilirsiniz.

Karbonat ve şekeri karıştırarak böceklerin görüldüğü yerlere serpiştirip onların şekeri yemesini sağlayabilirsiniz. Karbonat ise vücutlarında toksik bir etki bırakacağı için böcekler ölecektir.
Kapı önleri, banyo, tuvalet, mutfak ve çatlakları deterjan ile sürekli temiz tutmak yine çok etkili bir yöntemdir.
Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur?
Bir çok kişi bu böceklerden kurtulmak için kullanılacak yöntemleri bilir ve uygularlar. Ancak yine de bu böceklerle karşılaştıkları için hamam böceği yuvası nasıl bulunur ya da hamam böceği yumurtası nasıl yok edilir sorusuna cevap aramaktadırlar.
Hamam böcekleri yuvası bulmanın kesin bir yolu olmamasına rağmen daha çok çıktıkları banyo, tuvalet ve mutfak gibi alanlarda ki çatlak yerleri kapatarak işe başlayabilirsiniz. Yine bu bölgelerdeki mobilya ve sabit eşyaların temizliğini de yaparsanız üremelerine engel olursunuz.

Böceklerin temel ihtiyacı olan yiyecek ve su bulma yollarını keserek yuvalarına dönüşü kısıtlayıp ailelerinin kökünü kazıyabilirsiniz.
Evdeki kalorifer böcekleri ve kara fatma içinde bu yöntemleri uygulayarak yuvalarına giden bütün yolları kapatabilirsiniz.
İyi bir gözlem yaparak hamam böceği istilasının oluşabileceği yeri tespit ettikten sonra güçlü elektrikli süpürgeniz ile o bölgeyi vakumlayarak bütün yumurtaları ve yavruları temizleyebilirsiniz.
Hamam Böcekleri Ne Yer?
Evimizin hamam böcekleri için bu kadar çekici olmasının en büyük nedeni hijyen sorunu iken bu sorun olmasa bile oluşmalarının nedeni onların en sevdiği menülerin evimizde sıklıkla bulunmasıdır.
Evimizde gördüğümüz bu böcekler amerikan hamam böceği dediğimiz bir türdür ve bunlar en çok aşağıdaki yiyecekleri sevmektedirler.
Şekerli kek, kurabiye ve patates gibi nişastalı yiyecekler,
Et, tavuk ve balık gibi proteinler,
Fermente ve küflü yiyecekler,
Çöpe attığınız her şey.
Evinizde bütün bunların açıkta bulunmadığını düşünüyorsanız bu böcekleri çok hafife alıyorsunuz demektir. Hamam böcekleri çok becerikli küçük yaratıklardır. Onlar için nişasta kaynağı bazen tutkal ve kitap ciltleri olabilmektedir.
Protein kaynakları ise ölü deriler, tırnaklar ve saçlar bile olabilir. Aynı zamanda yiyecek hiçbir şey bulamasalar bile bir ay dayanabilirler.
Gümüş Böcekleri Nasıl Yok Edilir?
Gümüş böcekleri çok inatçı ve uğraşılması zor hayvanlardır. Rutubetli ortamlarda yiyeceksiz 1 yıl kadar yaşayabildikleri görülmüştür.
Temiz bitkisel oda kokuları bu böceklerle mücadelenizde size yardımcı olur.

Evinizi sık sık havalandırmanız ve sedir yağı ile su karışımını kullanmanızda oldukça faydalıdır.
Kaşındıran Tahta Kuruları Nasıl Yok Edilir?
Mücadele etmesi en zor olan böceklerden birisidir. Üstelik hamam böcekleri ve gümüş böceklerinin ısırma vakaları çok azken bu böcekler ısırarak bize hayatı zehir edebilirler.
Yorgan, yastık ve battaniye içini seven bu böcekler mobilyalara da büyük zarar verir. Onları yok etmek için en etkili yöntem ilaçlamadır.
Yine de tek tük görülmesi halinde buhar makinesi ile tahta kurularını yok etmeyi deneyebilirsiniz.
Örümcekler Nasıl Yok Edilir?
Her yere ağ ören örümcekler için sizde tütün ve suyla oluşturduğunuz spreyi kullanabilirsiniz.
Kaynak: https://www.kadinhalleri.com
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments