Türk Kahvesi Maskeleri - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

22 Ağustos 2015 Cumartesi

Türk Kahvesi Maskeleri

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu BağlantılarTürk Kahvesi Maskeleri
Türk kahvesinin tadı da fincanda kalan tanesi de cilde faydalıdır. Bazı maddeler ve türk kahvesini kullanarak cildinizde mucizevi etkiler yaratabilirsiniz. Örneğin cildinizin tonunun açılmasına iyi gelir, ciltteki gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlar ya da cildinizi ölü hücrelerden arındırır. Uygulama şekilleri farklı olsa da türk kahvesinin cilde sağladığı fayda değişmez.

MASKE 1
Malzemeler:

1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
5 tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu


Hazırlanışı: Belirtilen miktarda kahveyi bir kaba koyun ve limonu üzerine ekleyerek iyice karıştırın. Karışımı cildinize sürün ancak sürerken aşağıdan yukarıya doğru sürmeye özen gösterin. 15 dakika bekleyin ve maskenin kuruduğundan emin olduktan sonra peeling yaparak soğuk su ile durulayın.

Bu maske hem cildinizi ölü hücrelerden arındırır hem de sivilcelerin tekrar çıkmasını engeller.MASKE 2
Malzemeler:

1 tatlı kaşığı kuru Türk kahvesi
1 tatlı kaşığı bal
Yüz kesesi


Hazırlanışı: Yazılan malzemeleri bir kabın içinde homojen bir şekilde karıştırın ardından yüzünüze sürün.  20 dakika bekledikten sonra yüz kesenizi kullanarak burun alın bölgenizi (Tbölgesini) ve çenenizi hafif hareketlerle, çok bastırmadan keseleyin. Ancak kesenizin yumuşak olmasına özen gösterin yoksa cildinizi yara yapabilirsiniz.

Uygulamanın ardından cildinizde hafif pembelik oluşabilir ancak birkaç dakika sonra geçecektir.MASKE 3
Malzemeler:

3 tatlı kaşığı kahve
Bir su bardağı maden suyu


Hazırlanışı: Cezveye bir su bardağı maden suyunu boşaltın ve kahveyi ekleyerek çezvede normal türk kahvesini pişirin ve soğumaya bırakın. Ardından kahveyi buz kalıbına dökün ve buzlukta dondurun. Her sabah düzenli olarak buz kalıbını yüzünüzde oval hareketlerle gezdirin.

Bu uygulama hem uykunuzu açacaktır hem de gözeneklerinizi sıkılaştırıp sarkmaları önleyecektir.
Kaynak:http://www.hurrem.com/
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments