Su Diyeti Yaparak 15 Günde 12 Kilo Verebilirsiniz - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

15 Ağustos 2015 Cumartesi

Su Diyeti Yaparak 15 Günde 12 Kilo Verebilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu BağlantılarSu Diyeti Yaparak 15 Günde 12 Kilo Verebilirsiniz
Su diyeti, yalnızca su içerek 15 günde 12 kiyoya kadar kilo verebileceğiniz bir diyettir ve yağlarından kurtulmak isteyen hanımların son dönemde oldukça ilgi gösterdiği diyetlerin başında gelmektedir.

Kalori alınmasını engellemek temeline dayalı olan diğer diyetlerin tam tersine, su diyeti tüketilen besin oranını ve kalori alımını engelleyici bir diyet değildir. Ayrıca su diyetini yapacak olanların ayrıca bir egzersiz programına ihtiyaçları da yoktur. Su diyetinin en büyük özelliklerinden biri istediğinizi yiyebilirken bunun yanında zayıflayabilmektir. Hanımların büyük sıkıntısı kendini kısarak zayıflamaktır, işte tam burada su diyeti imdadınıza yetişiyor. Bu makalemizde kadinneder.com olarak, su diyeti nedir, su diyeti nasıl yapılır gibi akıllara takılan sorulara cevap vermeye çalışacak ve hazırladığımız su diyeti listesini sizinle paylaşacağız.

Su Diyeti Nedir
Su diyetinin tam olarak ne zaman ortaya çıktığı tam olarak bilinmemektedir ancak bu diyetin orijini 1977 yılında ABD’de yayımlanan bir makaleye dayandığı bilinmektedir. Su diyetinin asıl mantığı şu şekildedir, vücuda soğuk su alındığı zaman alındığı zaman soğuk bulunan suyu vücut ısısına yaklaştırmak için fazladan kalorilerin yakılmasıdır. Bu sebeple ne kadar çok su içilirse o kadar çok kalori yakılmaktadır. Diğer yandan öğünlerinizin arasında tüketmiş olduğunuz su midenizin dolmasına ve dolayısıyla kendinizi tok hissetmenize yarayacaktır. Tüm bunların yanında fazla su tüketerek böbreklerinizin fazladan çalışmasına ve vücutta bulunan toksinlerin dışarı atılmasınada çok büyük faydası olacaktır.

Su Diyeti Nasıl Yapılır
Su diyetinde, bir insanın normal şartlarda içtiği diğer sıvılara ek olarak 2 litre soğuk suyu bir güne süresince 8 parça şeklinde içmelidir. İçilecek suyun ekstra bir özelliği olmak zorunda değildir, çeşme suyu, kaynak suyu yâda işlenmiş su içilebilir. İçeceğiniz su buz şeklinde olmamasına özen gösteriniz. Yukarıda da yazdığımız gibi, su diyetinde yediklerinizden kısmanıza yada fazladan bir egzersiz programına ihtiyacınız bulunmamaktadır..

Su Diyetinin Faydaları Ve Zararları
Su diyeti tamamen masrafsız bir diyettir. Evdeki bir musluktan alacağınız su ile bu diyeti çok rahat yapabilirsiniz. Olumsuz olarak gösterilebilecek tarafı isi su diyeti yapanlarda bir şişkinlik halinin oluşması ve suya karşı hassaslaşmadır. Kimi uzmanlar su diyetini, beslenme alışkanlığını değiştirmemesi ve fazladan egzersiz yapmanıza gerek olmaması gibi nedenlerle diyet olarak görmezler. Bu uzmanlara göre, vücudun ihtiyacı olan su, su diyeti ile birlikte alınmış olmaktadır.Su Diyetinin Etkisi
Su diyetinin etkileri üzerine yapılmış herhangi bir bilimsel çalışma bulunmamaktadır ancak su diyetini yapan birçok insanın bu yolla yılda 20 kiloya kadar bir kilo verdikleri bilinmektedir. Yapacağınız farklı bir diyet ve ekstra egzersiz programı ile destekleyeceğiniz bir su diyeti daha hızlı zayıflamanız mümkün olacaktır.

Su Diyeti Listesi
Sabah: 1 su bardağı ılık limonlu su, 1 bardağı greyfurt ve portakal suyu karışımı, 6 adet çilek, 2 dilim taze ananas ve 2 kaşık yulaf ezmesi yiyin.

Sabah ve öğle arasında: 1 su bardağı ıhlamur, melisa ve papatya yaprağı çayı, 1 su bardağı ılık su ve 1 çay kaşığı zencefil tozu ile yapılmış çay için.

Öğlen: 2 su bardağı su, 2 orta boy kâse sebze çorbası, bol yeşil salata (taze soğan, tere, roka, avokado, turp, maydanoz, domates ve limon) tüketin.

Öğle ve akşam arası ilk arada: 3 adet tam ceviz yiyin. Bir saat sonraki ikinci arada; 2 dilim ananas, 1 adet elma, 1 bardak zencefil tozu çayı için.

Bir saat sonraki üçüncü arada:  1 dilim peynir, 1 dilim tam buğday ekmeği, domates, salatalık ve maydanoz, 1 bardak papatya çayı için.

Akşam: 2 su bardağı su, 2 orta boy kâse sebze çorbası, 1 porsiyon sebze haşlama, 1 kutu probiyotik yoğurt yiyin.

Akşam öğününden sonraki arada ise: 2 dilim ananas, 15-20 tane siyah çekirdekli üzüm, 4 tane taze kayısı, 2 bardak ılık limonlu su için.Su Diyeti Yapanlar
Su Diyeti yapanlar ve bu şekilde zayıflayan yada fazla kilolarından kurtulduğunu düşünen değerli kadinneder.com okurlarının yorumlarını bekliyoruz. Diğer yandan kafanıza takılan sorularınız varsa lütfen sormaktan çekinmeyiniz. Sizlerin sorularını cevaplamaktan mutluluk duyarız. Sağlıcakla kalın…Kaynak:http://www.kadinneder.com/
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments