Sivilcelere karşı yoğurt maskeleri - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

25 Ağustos 2015 Salı

Sivilcelere karşı yoğurt maskeleri

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu BağlantılarSivilcelere karşı yoğurt maskeleri

Dermatoloji Uzmanı Dr. Şerafettin Saraçoğlu, akne ve sivilce tedavisinde yoğurt maskelerini uyguladıklarını söyledi.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Şerafettin Saraçoğlu, akne ve sivilce tedavisinde yoğurt maskelerini uyguladıklarını söyledi.

Özel Elit Polikliniği Dermatoloji Uzmanı Dr. Şerafettin Saraçoğlu, akne tedavisinde probiotiklerin yeni büyük bir çözüm olabileceğini belirtti. Saraçoğlu, yapılan son çalışmaların akne ve rozasea vakalarında probiotik kullanımı ile daha hızlı ve güvenli iyileşme sağlanabildiğini gösterdiğini ifade ederek şunları söyledi: “Son yıllarda probiotikler sindirim sisteminin sağlıklı olmasını ve kalmasına yardımcı olan ana maddeler olarak algılanmaktadır. Gerek yoğurtlarda bulunan gerekse toz formunda günlük destek ürünü şeklinde kullanılabilen probiotikler, dost bakteri türleridir ve sağlığımızı devam ettirmek için gereklidirler.

SİNDİRİME DE YARARLI
Günümüzde bağırsaklar için çok yaralı olan bu dost bakterilerin sindirim sistemi yanında deri üzerinde de olumlu etkilerinin olduğu gösterildi. Akne ve rosaseaya yatkın kişiler günlük aldıkları probitik kullanımı ile düzeldiği tespit edildi. Vücudumuzda birçok bakteri bize zarar vermeden bizimle birlikte yaşarlar. Bu bakteriler aksine birçok organın normal çalışmasını sağlar. Probiotiklerin akneli hastalarda nasıl yararlı olduğunu anlamak çok kolay olmadı. Çünkü etki mekanizması çok karmaşık. Şu anda probiotik içeren krem veya maskeler ile benzer etkinin elde edilip edilemediği araştırılıyor.”

YOĞURTLU AKNE MASKELERİ
1- Bir çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyu bir çorba kaşığı yoğurt ile karıştırılıp temizlenmiş yüze sürülecek. 15 dakika bekletildikten sonra yıkanacak. Bu maske haftada 2-3 kez kullanılabilir.
2- Karma ciltler için ballı yoğurt maskesi. Bir çay kaşığı organik balı 3-4 çay kaşığı doğal yoğurt ile karıştırıp kullanabiliriz. Bal doğal antibakteriyel etki yanında iyi nemlendirici özelliği sayesinde akneli karma ciltlerde etkili yanıt almada yardımcı olacaktır.
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments