Günde 20 Bardak Çay İçin Çünkü - Resimli Yemek Tarifleri

Column Left

Takip Et

1 Ağustos 2015 Cumartesi

Günde 20 Bardak Çay İçin Çünkü

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu BağlantılarKemikler için günde 20 bardak siyah çay

Japon bilim insanlarının yaptığı açıklamaya göre, siyah çay içerisindeki antioksidantlar özellikle ileri yaşlarda oluşan kemik erimesini önlüyor.

"Osteoporoz" adı verilen ve yaşı ilerlemiş insanlarda görülen kemik erimesi olarak tanımlanan hastalığa karşı siyah çay içmenin faydalı olduğu açıklandı.

Osaka Üniversitesi’nde yapılan ve Keizo Nishikawa tarafından yönetilen araştırmada siyah çaydaki "theaflavin-3" adlı antioksidantın kemik dokusuna zarar veren "metiltransferas" isimli enzimi yok ettiği ve bu şekilde kemiklerin dokusunun güçlü kaldığı tespit edildi.

Japon bilim insanlarının açıklamasına göre fark edilebilir bir gelişme meydana gelmesi için 60 kilo ağırlığında olan bir yetişkinin kemik dokusunu güçlendirmek için günde 20 bardak çay içmesi gerekiyor.

Şeker'den korunmak için de, çay için

Amerikalı araştırmacılar, günde üç fincan çay içmenin, diyabet riskini azalttığını savunuyor. Araştırmaya göre siyah çay, kandaki glikoz seviyesini düşürmeye yardımcı oluyor.

Çayın glikoz üzerindeki bu etkisi tip 2 diyabetin önlenmesinde ve kontrol altına alınmasında rol oynuyor.

Framingham Üniversitesi’nin yürttüğü araştırmada, siyah çay laboratuvar ortamında demlendikten sonra mercek altına alındı.

Çaydaki antioksidanın, kan şekerini yükselten enzimi önlediği görüldü.

Çayın kalp ve damar sistemi için de faydalı olduğu belirtiliyor.

Uzmanlar, diyabetin önlenmesi ve kontrol altına alınmasına yardımcı olması için günde üç fincan çay içilmesini öneriyor. Tabii ki şekersiz içmek şartıyla.Kaynak:www.mansurelsabah.com
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments